Чи можна одночасно працювати на двох роботах за графіком з 8:00 до 17:00?

Share Button

До Держпраці у Черкаській області надійшло запитання: «Особа працює в одній організації на основному місці роботи на 0,5 ставки, а в іншій – за сумісництвом, також на 0,5 ставки. Але зараз хоче звільнитися з основного місця роботи та влаштуватися в третю організацію на повний робочий день і на повну ставку, при цьому залишившись на тій посаді, що за сумісництвом. Чи можливо таке сумісництво, якщо графік роботи в обох організаціях (новій за основним місцем роботи і старій за сумісництвом) співпадає – з 8:00 по 17:00? Адже в такому разі особа не може виконувати роботу за сумісництвом у вільний від основної роботи час».

На це питання відповів головний державний інспектор відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Володимир ЯВОРСЬКИЙ.

Він зазначив, що сумісництво – це виконання працівником, крім основної, іншої регулярної оплачуваної роботи на умовах трудового договору у вільний від основної роботи час на тому самому або іншому підприємстві, установі, організації або у фізичної особи – підприємця. Сумісництво може бути зовнішнє та внутрішнє.

При зовнішньому сумісництві роботи виконуються на іншому суб’єкті господарювання. Трудова книжка зберігається на підприємстві за основним місцем роботи працівника.

При внутрішньому сумісництві робота виконується на тому самому підприємстві. При цьому особа працює як основний працівник і як сумісник, але роботу за сумісництвом виконує у вільний від основної роботи час.

Враховуючи викладене, час виконання обов’язків за сумісництвом не може співпадати з режимом роботи за основним місцем роботи.

За матеріалами Держпраці у Черкаській області

Коментарі