Теги: ФОП

Адвокатів-ФОПів хочуть звільнити від подвійного ЄСВ

20 вересня 2019 року у Верховній Раді зареєстровано законопроект №2166 “Про внесення змін до Закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування” (щодо усунення дискримінації за колом платників)”.

Відпустка не звільняє ФОП – платника єдиного податку від сплати ЄСВ

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що фізичні особи-підприємці – платники єдиного податку першої і другої груп, які не використовують працю найманих осіб, звільняються від сплати єдиного податку протягом одного календарного місяця на рік на час відпустки, а також за період хвороби, підтвердженої копією листка (листків) непрацездатності, якщо вона триває 30 і більше календарних днів.

Склади та виробничі цехи у власності ФОП не дають право на пільги в оподаткуванні

Головним управлінням ДФС в Одеській області роз’яснено, що пп. «є» пп. 266.2.2 п. 266.2 ст. 266 Кодексу визначено, що не є об’єктами оподаткування будівлі промисловості, зокрема виробничі корпуси, цехи, складські приміщення промислових підприємств.

Про ведення книги обліку доходів фізичними особами-підприємцями – платниками єдиного податку

Головне управління ДФС у Рівненській області дає роз’яснення щодо ведення книг обліку доходів фізичних-осіб підприємців – платників єдиного податку.

Яке майно ФОП не може бути використане для погашення податкового боргу?

Головне управління ДФС у Рівненській області роз’яснює, яке майно фізичної особи-підприємця не може бути використане як джерело погашення податкового боргу.

На часі звільнити ФОПів від оподаткування – про дерегуляцію з Віктором Хмільовським

Коли у 1998 році було започатковано спрощену систему оподаткування (ССО), основним завданням було заохотити громадян до підприємницької діяльності, налагодити їхні стосунки з контролюючими органами, мотивувати до переходу на більш високі форми господарювання (від ФОП до приватного підприємства, ТОВ, акціонерного товариства тощо). На жаль, хороші наміри було сплюндровано.

Власні кошти фізичної-особи підприємця – не є доходом і не відображаються в книзі обліку

На сайті Територіальних органів ДФС у Львівській області дається роз’яснення щодо того, яким чином відображаються у Книзі обліку доходів і витрат власні кошти ФОП внесені на розрахунковий рахунок.

В Кіровограді суддя став на бік «сплячих» ФОПів

В жовтні 2017 року до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», а саме до пункту третього статті сьомої внесено зміни відповідно до яких для фізичних осіб – підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування, єдиний внесок нараховується на суми, що визначаються такими платниками самостійно для себе, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановленої Законом про ЄСВ. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску.

Що підприємець на єдиному податку не включає до доходу

Головне управління ДФС у Тернопільській області нагадує, що фізичні особи-підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, не включають до складу доходу, визначеного п. п. 1 п. 292.1 ст. 292 ПКУ.

Голова ДПС переконаний, що система спрощеного оподаткування вимагає змін

Глава Державної податкової служби Сергій Верланов вважає зловживанням ситуацію, коли великі компанії використовують для ведення бізнесу схему з фізособами-підприємцями. На його думку, для вирішення цієї проблеми навіть не потрібно приймати нові закони.