Польські роботодавці стурбовані можливим відтоком українських заробітчан до Німеччини

Share Button

Можливий відтік українських робітників з Польщі до Німеччини, через затверджений 19 грудня урядом ФРН проект закону про імміграцію, може негативно позначитися на польській економіці. Про це попереджають у Союзі підприємців і роботодавців Республіки.

Польські бізнесмени стурбовані тим, що 19 грудня уряд ФРН затвердив проект закону про імміграцію, який передбачає скасування з 2020 року пріоритету для громадян Німеччини та інших країн Євросоюзу під час прийому на роботу. Якщо його схвалить Бундестаг, кваліфіковані працівники з України отримають можливість легально працевлаштуватися в Німеччині.

Фахівці підрахували, що польський ринок праці залишать півмільйона українців, а негативний сценарій передбачає, що їх буде вдвічі більше.

Нині в Польщі мешкають майже два мільйони українців, більшість із них – трудові мігранти, лише кілька сотень звернулися за притулком.

Польський бізнес давно страждає від постійної міграції громадян в інші, більш заможні країни ЄС, у тому числі Велику Британію. Рівень народжуваності в Польщі становить 1,3 дитини на одну жінку, це вкрай низький показник.

З огляду на це, Союз підприємців і роботодавців Польщі закликає уряд залучати більше іноземних робітників і сприяти наданню громадянства.

За матеріалами “Цензор.нет”

Коментарі