Роботодавці визначили пріоритети роботи на 2019 рік та вимагають від уряду виконувати закони про соціальне партнерство

Спільний представницький орган сторони роботодавців на національному рівні (СПО) прийняв рішення наполегливо продовжувати діалог з урядовими інституціями та профспілками з реформування промислової політики в Україні, програм збереження трудового потенціалу, модернізації економіки в цілому та вимагати від уряду виконувати закони про соціальне партнерство.  

Так, напередодні роботодавці вже зверталися до  Прем’єр-міністра В.Гройсмана із закликом вжити термінових заходів з розробки та впровадження стратегії розвитку індустрії, а також програм розвитку національного виробництва. Вони переконані: хоча 2018 рік не став ефективним з точки зору впровадження економічних реформ та росту ВВП, у разі прагматичної роботи всіх соціальних партнерів – роботодавців, уряду і профспілок –  можливо надалі планувати  пожвавлення ділового, інвестиційного  клімату, ріст доходів громадян. Про це йшлося на підсумковому засіданні СПО в Києві. На ньому підбили підсумки роботи за рік, що минає, та окреслили головні пріоритети на 2019-ий.

За словами першого заступника голови СПО, голови Об’єднання організацій роботодавців України Анатолія Кінаха, у 2018 році соціальний діалог не був вдалим.  Вже більше року Кабмін не організовує заплановане  разом з роботодавцями та профспілками засідання  щодо збереження трудового потенціалу країни. Поза тим, за даними Міністерства закордонних справ України, щороку державу  полишає більше 1 млн. заробітчан. Є вже тенденції і бізнес-міграції в сусідні Польщу, Литву, Чехію тощо.

«Також за рік не проведено жодного засідання Національного комітету з промислового розвитку, в якому головує Прем’єр-міністр країни. Не дивлячись на численні звернення як СПО, так і ділових організацій бізнесу, діяльність цього важливого органу  стоїть на паузі. Нагадую, що тільки в 2014-2015 роках Україна втратила 16% реального ВВП та 22% промислового виробництва. Промисловість в умовах дороговартісних кредитів, підвищення тарифів, проблем із логістикою тощо  не може вийти на сталий ріст – зростання ВВП  у межах похибки в +1-1,5 %. Нам потрібно вийти на системну співпрацю в рамках тристороннього діалогу»,  – наголосив А.Кінах.

За ним, це особливо актуально в умовах того, що 2019 рік буде турбулентним – як через проведення виборів, так і через пікові виплати за  зовнішніми  запозиченнями: на  погашення та обслуговування зовнішнього державного боргу  у 2019 році необхідно спрямувати 357 млрд. грн.

Також СПО ще раз наголошує на потребі запуску Експортно-кредитного агентства, яке повинно було б запрацювати ще рік тому. Українські виробники, які виходять на зовнішні ринки, вимагають  такої підтримки, яка є в усіх розвинених державах світу. Не працює міжвідомча координаційна комісія з питань імпортозаміщення.

Присутні додали до цього і потребу підсилення ефективності вертикалі виконавчої влади, її  відповідальності за реформаторські перетворення. Проблема  в тому, що немає довгострокових стратегій розвитку, конкретних системних  планів на відповідний період, управління здійснюється ситуативними, «пожежними» методами.

«Порушуються умови партнерства збоку уряду в Національній тристоронній соціально-економічній раді», – відзначили на засіданні СПО. Нагадаємо, СПО прийнято рішення про тимчасове призупинення участі сторони роботодавців в діяльності Національної тристоронньої ради соціально-економічного розвитку, оскільки урядова сторона порушує дуже багато регламентних вимог, в тому числі тих, які виписані у законодавстві України і відповідають міжнародним стандартам.

«Ми маємо надію, що у стислі терміни всі ці питання вирішимо за столом переговорів, і НТСЕР скаже своє слово в дуже актуальних для  України питаннях – збереженні трудових ресурсів,  розвитку промислового потенціалу, розширенні  внутрішнього ринку  тощо», – підкреслили в СПО.

Зі свого боку, бізнес виклав своє бачення росту ВВП на 6-8% у «Платформі економічного патріотизму», презентованому на ХУ-му з’їзді УСПП. Документ знаходиться в уряді, парламенті та у міжнародних партнерів. Окремі пропозиції  враховані в законопроектах ВРУ, документах КМУ. Проте без комплексних державних програм і стратегій не обійтися.

«Створення умов для економічного, промислового зростання, покращення якості життя в Україні – це завдання для всіх сторін соціального діалогу. Маємо надію на таку співпрацю в 2019 році.  Зі свого боку роботодавці мають продемонструвати справжню єдність і консолідацію, щоб спільними зусиллями відстоювати вірну, державницьку по суті позицію перед соціальними партнерами і домагатися прийняття позитивних для економіки і підприємництва рішень», –  підсумували роботодавці.

За матеріалами сайту kinakh.com.ua

Коментарі

kazmetal l.com