Для «єдинників» 1-3 груп планують суттєво збільшити граничні доходи

Share Button

У Всеукраїнському об’єднанні підприємців «Фортеця» розповіли про реєстрацію у Верховній Раді законопроекту №9533 “Про внесення змін до пункту 291.4 статті 291 Податкового кодексу України (щодо розвитку малого бізнесу)”. Його авторами є  О. Продан, О. Кужель та ще з десято нардепів.

Документом пропонується змінити граничний обсяг доходів платників єдиного податку:

  • для підприємців 1-ої групи – з 300 тис грн до 1,5 млн грн;
  • для підприємців 2-ої групи – з 1,5 млн грн до 10 млн грн;
  • для підприємців 3-ої групи (від ред. для фізосіб та юросіб) – з 5 млн грн до 40 млн грн.

Ініціатор документу та його співавтор, народний депутат і голова ВО «Фортеця» Оксана Продан пояснює, що з 2014 року, коли востаннє  в Податковому кодексі переглядався граничний обсяг річного доходу підприємців-спрощенців, ріст споживчих цін становив майже 80%. Крім того, за цей час втричі зросла мінімальна заробітна плата, також був запроваджений військовий збір. Це призвело до зростання валових витрат підприємців. Наразі частина спрощенців змушена звільняти найманих працівників і йти в тінь через те, що вони не вкладаються в параметри граничного обсягу доходів.

«Щоб зберегти робочі місця, потрібно провести індексацію і дати можливість підприємцям розвивати власну справу. Інакше ми отримаємо нову хвилю трудових мігрантів – ті, хто не знайде себе в Україні, й надалі виїжджатимуть на роботу за кордон», – зазначила Оксана Продан.

Що важливо, в Господарському кодексі визначено інші критерії розмежування підприємців залежно від рівня доходів, аніж в Податковому кодексі. Зокрема, до мікробізнесу належать фізичні особи-підприємці та юридичні особи з річним доходом до 2 млн євро. А до малого бізнесу – фізичні особи-підприємці та юрособи з річним доходом до 10 млн євро.

Усунення законодавчої плутанини – ще одна вагома причина для ухвалення законопроекту №9533.

За матеріалами Всеукраїнського об’єднання малого і середнього бізнесу «Фортеця»

Коментарі