Сучасні та цікаві торгівельні об’єкти в Україні – відмінено обмеження щодо висоти торговельних залів

Share Button

Торговельні зали супермаркетів, магазинів, ринків та інших підприємств торгівлі більше не будуть обмежуватися за висотою. Відповідні зміни, що скасовують це обмеження, містяться у нових ДБН «Підприємства торгівлі», які опубліковано у Інформаційному бюлетені Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.

Зміни офіційно вступають в дію з 1 серпня цього року.

Прес-служба Мінрегіонбуду цитує заступника міністра Льва Парцхаладзе:

«У чинних нормах щодо підприємств торгівлі існують обмеження щодо проектування висоти торговельних залів у супермаркетах та інших магазинах. Висоту поверхів будівель приймають, як правило, 3,3 м (не менше 3 м від підлоги до стелі). За обґрунтування (механізація, обладнання, конструкції̈) допускається збільшувати висоту поверхів із торговельною залою площею більше 400 м2 до 3,6 м, а більше 1000 м2 — до 4,8 м. Висоту двосвітних торговельних залів допускається приймати 4,8 м за наявності антресолей̆. Висоту поверху із торговельною залою у разі кондиціонування повітря слід приймати не більше 4,2 м. Тепер ми ці обмеження прибрали і ввели можливість проектувати сучасні та цікаві торговельні об’єкти будь-якої висоти, як це роблять у всьому цивілізованому світі. Відповідні зміни у ДБН вже опубліковані та вступають в дію з 1 серпня.»

З 1 серпня дозволяється збільшувати висоту поверхів із торговельними залами за відповідного обґрунтування щодо механізації, обладнання чи конструкції. При цьому, мінімальна висота від підлоги до стелі має складати 3 м (як і раніше), а для двосвітних торговельних залів — не менше 5,8 м за наявності антресолей.

Зміни до ДБН В.2.2-23-2009 «Підприємства торгівлі» розроблено фахівцями ПАТ «КиївЗНДІЕП». Дія нормативів поширюються на проектування нових, реконструкцію і розширення існуючих будівель та окремих приміщень підприємств роздрібної торгівлі (магазинів, ринків) за винятком будинків оптової торгівлі, автосалонів і магазинів автозапчастин, зброї, складів будівельних матеріалів, виробничих фірм та магазинів тимчасового функціонування.

Джерело: Мінрегіонбуд

Коментарі