ЄСВ – правильно заповнюємо платіжки

Share Button

Головне управління ДФС у м. Києві  нагадує, що з 2 травня поточного року діють нові розрахункові рахунки зі сплати єдиного внеску.

Наказом Міністерства фінансів України від 24.07.2015 р. №666 (із змінами та доповненнями) затверджено Порядок заповнення документів на переказ у разі сплати (стягнення) податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску, здійснення бюджетного відшкодування податку на додану вартість, повернення помилково або надміру зарахованих коштів. У пункті 5 зазначеного Порядку визначено як правильно заповнити поле «Призначення платежу» розрахункового документа при сплаті єдиного внеску.

  • Так, у полі №1 – зазначається службовий код («*»);
  • у полі №2 – друкується розділовий знак «;» та код виду сплати («101» – Сплата суми єдиного внеску);
  • у полі №3 – друкується розділовий знак «;» та код за ЄДРПОУ платника, який здійснює сплату;
  • у полі №4 – друкується розділовий знак «;» та роз’яснювальна інформація про призначення платежу;
  • у полі №5 – друкується розділовий знак «;», поле не заповнюється;
  • у полі №6 – друкується розділовий знак «;», поле не заповнюється;
  • у полі №7 – друкується розділовий знак «;», поле не заповнюється.

Відповідно до пункту  15 додатка 7 до Інструкції про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті, затвердженої постановою Правління НБУ від 21.01.2004 р. №22, при заповненні реквізиту «Отримувач»:

  • зазначаються найменування отримувача, що відповідає найменуванню отримувача, яке заявлене в банку отримувача в картці із зразками підписів, або його скорочене найменування, яке відповідає зареєстрованому в установчих документах;
  • зазначається прізвище, ім’я, по батькові отримувача, що відповідає прізвищу, імені, по батькові отримувача, яке заявлене в банку отримувача в картці із зразками підписів;
  • під час сплати платежів до бюджету зазначаються найменування (повне або скорочене) відповідної установи, на ім’я якої відкрито рахунки для зарахування надходжень до державного та/або місцевих бюджетів, найменування території та код бюджетної класифікації.

Зазначений порядок розповсюджується і на платників єдиного внеску.

При цьому, відповідно до частини 6 статті 9 Закону України від 08.07.2010 р. №2464 «Про  збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» для зарахування єдиного внеску в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, та його територіальних органах відкриваються в установленому порядку небюджетні рахунки відповідному органу доходів і зборів.

Звертаємо увагу, враховуючи те,  що єдиний внесок не належить до доходів бюджету, то код бюджетної класифікації не вказується, а у полі «Отримувач» платіжного доручення зазначаються найменування органу ДФС та його код ЄДРПОУ.

Джерело: ДФС в м. Києві

Коментарі