Нацбанк скасував обмеження на репатріацію дивідендів

Голос України аналізує скасування НБУ обмежень на репатріацію дивідендів.

Як пише видання, Національний банк скасував усі обмеження на репатріацію дивідендів для покращення інвестиційного клімату в нашій державі. Отже, з 10 липня бізнес з іноземним капіталом більше не обмежуватиметься лімітом на перерахування дивідендів за кордон або на рахунки нерезидентів в Україні у розмірі 12 млн євро на місяць для однієї юридичної особи.

На думку державного регулятора, такі послаблення в інтересах працюючих в Україні потужних виробництв і стане приманкою для інвесторів.

Скасування ліміту на репатріацію дивідендів є третім суттєвим валютним послабленням за останні три тижні. Раніше НБУ скасував вимогу щодо обов’язкового продажу надходжень в іноземних грошах і ліміт на фінансування представництв українського бізнесу за кордоном. Загалом від початку року Нацбанк скасував уже понад 30 обмежень на валютному ринку. Як зазначається, валютна лібералізація триватиме й надалі відповідно до темпів поліпшення макроекономічної ситуації. Її кінцева мета — вільний рух капіталу.

Варто також нагадати, що раніше необхідність запровадження лімітів у 12 млн євро пояснювалася бажанням не допустити вимивання валюти з України. Нині ж, за інформацією Нацбанку, репатріація дивідендів не чинить істотного впливу на ринок.

Джерело: Голос України

Коментарі

kazmetal l.com