Як функціонуватиме єдиний рахунок для сплати ЄСВ та податків: роз’яснення Держказначейства

Share Button

З 2021 року платники зможуть самостійно обирати єдиний рахунок для сплати податків та ЄСВ. Перерахування коштів з єдиного рахунку до відповідних бюджетів буде здійснюватися Казначейством на підставі реєстру платежів.

Законом України від 04.10.2019 №190-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо запровадження єдиного рахунку для сплати податків і зборів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі – Закон №190-IX) встановлено, що з 1 січня 2021 року в Казначействі на ім’я Державної податкової служби України відкривається єдиний рахунок.

Єдиний рахунок може використовуватись платниками для сплати грошових зобов’язань та/або податкового боргу з податків та зборів, передбачених Податковим кодексом України (крім податку на додану вартість, акцизного податку з реалізації пального та спирту етилового, а також частини чистого прибутку (доходу) державних або комунальних унітарних підприємств та  їх об’єднань), єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та інших платежів, контроль за справлянням яких покладено на органи Державної податкової служби України.

Перерахування коштів з єдиного рахунку до відповідних бюджетів буде здійснюватись Казначейством на підставі реєстру платежів, сформованого Державною податковою службою України. Реєстр платежів буде формуватись з дотриманням черговості сплати, яка визначена у Законі №190-IX.

Зверніть увагу, що з 1 січня 2021 року платники мають право використовувати для сплати вищезазначених платежів або єдиний рахунок або сплачувати такі платежі на умовах, які діяли до 1 січня 2021 (на бюджетні рахунки для зарахування надходжень до бюджетів, небюджетні рахунки для зарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування).

За матеріалами Державної казначейської служби України

Коментарі