Теги: готівка

Чи може фізособа-«єдинник» виписувати ПКО?

Приватні підприємці – платники єдиного податку, які здійснюють готівкові розрахунки з покупцями, не ведуть касову книгу та не виписують прибуткові касові ордери.

Не встановили ліміт каси: яка відповідальність?

Податківці у підкатегорії 109.21 «ЗІР» нагадують, що відповідно до п. 53 розд. V Положення № 148, ліміт каси вважається нульовим, якщо установою/підприємством його не встановлено (незалежно від причин такого невстановлення).

Как безналичные расчеты могут загнать малый бизнес в тень?

В последнее время вдруг разные и, казалось бы, ничем особо не связанные между собой лидеры прогрессивной общественности – бывшие министры, бизнес-гуру и т.д. – вдруг вспомнили про cashless – безналичные расчеты между всеми-всеми. С чего бы это? Ответ на вопрос отыскал старший экономист CASE-Ukraine, главный эксперт группы Налоговая и бюджетная реформа РПР Владимир ДУБРОВСКИЙ.

Мрія спекулянта. Як валютники заробляють на воєнному стані?

Продавці валюти підняли ціни на долар і євро після введення воєнного стану в Україні. 

Як повернути готівку, якщо оплата за товар була безготівковою

Відповідно до п.1 ст.3  ЗУ«Про застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі під час продажу товарів у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу, зобов’язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки через зареєстровані, опломбовані у встановленому режимі РРО з роздрукуванням відповідних розрахункових документів.

Нове у веденні касових операцій: порядок оприбуткування готівки

Постановою НБУ від 24.05.2018 № 54 «Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України» внесено зміни до «Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні», затвердженого постановою Правління НБУ від 29.12.2017 р. № 148.