НБУ провів зустріч з банками щодо роботи в умовах воєнного стану

Share Button

Правління НБУ на чолі з Головою Яковом Смолієм проводить позачергову зустріч із керівниками найбільших 40 банків країни.

Зустріч присвячена, зокрема, підготовці банківського сектору до роботи в умовах режиму воєнного стану на випадок його можливого запровадження. Сьогодні Рада національної безпеки і оборони України одноголосно підтримала пропозицію Президента України Петра Порошенко ввести воєнний стан строком на 60 діб. Відповідне рішення Президента повинна схвалити Верховна Рада України.

«Національний банк не бачить ризиків для безперебійної роботи банківського сектору у разі запровадження воєнного стану. Ліквідність банківського сектору становить близько 75 млрд грн, що є достатнім для його належного і безперебійного функціонування», – наголосив Голова НБУ, відкриваючи зустріч з банкірами.

Відтак, Національний банк не має підстав для запровадження адміністративних заходів на грошово-кредитному та валютному ринках

«За необхідності банки можуть користуватися, як і раніше, стандартними інструментами підтримки ліквідності та інструментом екстреної підтримки ліквідності ELA. Також ми продовжуємо уважно слідкувати за розвитком ситуації на валютному ринку та готові здійснювати валютні інтервенції у разі потреби, щоб не допускати різких «стрибків» курсу під тиском психологічних чинників. Національний банк має для цього достатньо ресурсів та інструментів. Наразі обсяг міжнародних резервів сягає 17,8 млрд доларів», – зауважив Яків Смолій.

Топ-менеджери українських банків підтвердили готовність, як і раніше, забезпечувати безперебійне проведення платежів, інкасації та поповнення банкоматних і термінальних мереж.

Правління Національного банку закликало учасників ринку докласти максимум зусиль для забезпечення роботи банківського сектору у робочому режимі та мінімізації можливих ризиків в умовах воєнного стану.

За матеріалами НБУ

Коментарі