РРО в смартфоні: чим не задоволені підприємці?
Мінфін повідомляє про те, що зареєстровано в Мінюсті накази про застосування програмних РРО і форми розрахункових документів.
- Наказ Міністерства фінансів України від 23 червня 2020 року № 317 –порядки реєстрації, ведення реєстру та застосування програмних реєстраторів розрахункових операцій (ПРРО); визначення діапазону, видачі, резервування, використання фіскальних номерів, що присвоюються електронним розрахунковим документам під час роботи ПРРО в режимі офлайн.
- Наказ Міністерства фінансів України від 18 червня 2020 року № 306 – форма і зміст розрахункових документів; форма розрахункового документа для операцій з видачі готівкових коштів.
Фіскальний додаток для програмного РРО буде доступний на безоплатний основі з 1 серпня 2020 року.
Використання РРО для ІІ-IV груп фізичних осіб-підприємців стане обов’язковим з 1 січня 2021 року.
Запровадження програмного РРО є важливим кроком до детінізації економіки та створення рівних умов ведення підприємницької діяльності, – так пише і вважає Мінфін.
Проте в соціальних мережах підприємці незадоволені «нав’язуванням мікро-ФОПам РРО», зокрема про це пишуть в групі #SaveФОП. Наприклад, колишній очільник Державної регуляторної служби Ксенія Ляпіна звертає увагу, що в формі розрахункових документів (затверджених наказом №306) «зашито» весь облік товарів, який треба провести при внесенні інформації в програму. При наявності широкої номенклатури з малими партіями по окремих позиціях (ситуація мікро-ФОП) це може потребувати великих затрат часу або коштів для найму бухгалтера.