Теги: ПН

Реєстрація ПН/РК у святкові дні

Відповідно до п. 3 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою КМУ від 29 грудня 2010 року № 1246прийняття від платників ПДВ податкових накладних/розрахунків коригування (ПН/РК) та реєстрація або зупинення їх реєстрації відбуваються тільки в робочі дні. При цьому якщо 15-е число або останній день місяця припадає на вихідний, святковий або неробочий день, такий день вважається операційним. Тож, керуючись цією нормою, можна сподіватися на те, що 30.04.2019 р. реєстрація ПН/РК буде провадитися.

Які розміри штрафів за несвоєчасно зареєстровані ПН та РК?

Відповідно із п. 120 прим.1.1 ст. 120 прим.1 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями порушення платниками ПДВ граничного строку, передбаченого ст. 201 ПКУ, для реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування до такої податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних (крім податкової накладної, що не надається отримувачу (покупцю), складеної на постачання товарів/послуг для операцій: які звільнені від оподаткування або які оподатковуються за нульовою ставкою) тягне за собою накладення на платника ПДВ, на якого відповідно до вимог статей 192 та 201 ПКУ покладено обов’язок щодо такої реєстрації, штрафу в розмірі:

Анулюємо помилкові податкові накладні: детальне роз’яснення

Оновлений Порядок № 1307 з грудня 2018 року встановив спеціальні правила обнулення помилкових ПН за допомогою розрахунку коригування (РК) з типом причини «20». Тому з’явилась причина знову повернутися до теми помилкових ПН. У яких випадках може складатися РК з типом причини «20», як його складати, як виправляти помилки в ІПН — на ці питання відповідає податковий експерт, CAP Марина КАЗАНОВА.

Правомірність зупинення реєстрації податкових накладних: розслідування

Органами ДФСУ зупиняється реєстрація податкових накладних/розрахунків коригування на підставах, які не визначено нормативно – правовим актом. Зазначене призводить до протиправного порушення прав платників ПДВ, невиправданих майнових витрат суб’єктів господарювання та органів влади під час судового оскарження неправомірності дій ДФСУ.

Як округлювати вартісні та кількісні показники у ПН?

ДФСУ нагадує, що відповідно до п. 4 Порядку №1307, усі графи ПН, що мають вартісні показники, заповнюються в гривнях з копійками, крім випадків, визначених Порядком №1307.

Як скласти ПН на покупця-неплатника ПДВ за новими правилами?

ДФС у підкатегорії 101.17 «ЗІР» зазначає, що при складанні податкових накладних, особливості заповнення яких викладені в п. 10 – 15 Порядку заповнення податкової накладної, у верхній лівій частині таких накладних у графі «Не підлягає наданню отримувачу (покупцю) з причини» робиться помітка «X» та зазначається відповідний тип причини.

З 1 грудня складаємо нові ПН та РК до них

ДФСУ у зв’язку із набранням чинності наказом Мінфіна від 17.09.2018 № 763 “Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 31 грудня 2015 року № 1307” (далі – наказ № 763), яким, зокрема, внесено зміни до форми податкової накладної та порядку її заповнення, у листі від 27.11.2018 № 36942/7/99-99-15-03-02-17 інформує про окремі особливості складання та реєстрації ПН та РК до податкових накладних.

ДФСУ опублікувала перелік умовних кодів коригування для РК до ПН

ДФСУ на офіційному сайті розмістила перелік умовних кодів коригування, які з 01.12.2018 р. треба буде використовувати при складанні РК до ПН.

З 1 грудня 2018 року будемо складати вже нові ПН та РК

Мінфін наказом від 17.09.2018 р № 763 затвердив зміни до форми податкової накладної, розрахунку коригування і порядок їх заповнення. 

УВАГА! Мінфін затвердив нові форми ПН та РК

Мінфін наказом від 17.09.2018 р. №763 затвердив нові форми ПН та РК до неї, а також зміни до Порядку №1307. Наказ має набрати чинності з першого числа місяця, що настає за місяцем його офіційного опублікування, крім абз. 2 п. 6 (щодо незаповнення ІПН у ПН на покупця-неплатника ПДВ) та п. 8 (щодо змін до ПН за щоденними підсумками) Наказу №763. Вони набирають чинності з і січня 2020 року.