Теги: податкова накладна

Чи можна зобов’язати контрагента зареєструвати податкову накладну через суд?

З важливим та цікавим рішенням Великої Палати Верховного Суду у спорі про зобов`язання контрагента скласти та зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкові накладні від господарських операцій за договорами постачання знайомити портал «Протокол».

Реєстрація податкових накладних у святкові та вихідні дні

Головне управління ДФС у Закарпатській області дає роз’яснення, що робити, якщо граничний термін реєстрації податкової накладної припадає на святковий чи вихідний день.

На дату виникнення податкових зобов’язань платник ПДВ зобов’язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи, та зареєструвати її в ЄРПН у встановлений термін.

Одиниця виміру в зведеній ПН: коли зазначати «грн»?

У разі, якщо придбані та/або виготовлені товари/послуги, необоротні активи частково використовуються в оподатковуваних операціях, а частково – ні, платник ПДВ зобов’язаний нарахувати податкові зобов’язання виходячи з бази оподаткування та скласти не пізніше останнього дня звітного (податкового) періоду і зареєструвати зведену податкову накладну в ЄРПН на загальну суму частки сплаченого (нарахованого) податку під час їх придбання або виготовлення, яка відповідає частці використання таких товарів/послуг, необоротних активів в неоподатковуваних операціях (п. 199.1 ПКУ).

Увага! Надано доступ до всіх квитанцій щодо ПН та РК через Електронний кабінет

Користувачам Електронного кабінету надано доступ до всіх квитанцій за результатами обробки податкових накладних та розрахунків коригування до них незалежно від способу подання їх на реєстрацію в Єдиний реєстр податкових накладних (далі – ЄРПН).

Коли складати РК до ПН з типом причини 302 «Усунення неоднозначностей»?

Податківці в підкатегорії 101.16 ресурсу ЗІР зупинилися на випадках складання РК до ПН з типом причини 302 «Усунення неоднозначностей». Зокрема, такі РК слід складати, якщо після складання і реєстрації в  ЄРПН податкової накладної в результаті послідуючих коригувань такої ПН:

Яким чином можна відкоригувати податкову накладну, яка була зайво складена?

Головне управління ДФС у Київській області повідомляє, що відповідно до п.192 1 ст.195 ПКУ,  якщо після постачання товарів/послуг здійснюється будь-яка зміна суми компенсації їх вартості, включаючи наступний за постачанням перегляд цін, перерахунок у випадках повернення товарів/послуг особі, яка їх надала, або при поверненні постачальником суми попередньої оплати товарів/послуг, суми податкових зобов’язань та податкового кредиту постачальника та отримувача підлягають відповідному коригуванню на підставі розрахунку коригування до податкової накладної, складеному в порядку, встановленому для податкових накладних, та зареєстрованому в Єдиному реєстрі податкових накладних.