Архив: Квітень 2019

Чи може фізособа-«єдинник» виписувати ПКО?

Приватні підприємці – платники єдиного податку, які здійснюють готівкові розрахунки з покупцями, не ведуть касову книгу та не виписують прибуткові касові ордери.

Як відображати зарплату зовнішнього сумісника у ф. №1ДФ?

До загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включаються, зокрема, доходи у вигляді заробітної плати, нараховані (виплачені) платнику податку відповідно до умов трудового договору (контракту); суми винагород та інших виплат, нарахованих (виплачених) платнику податку відповідно до умов цивільно-правового договору.

Чи має роботодавець в оголошеннях про працевлаштування зазначати розмір зарплати?

За статтею 11 Закону України «Про зайнятість населення» в оголошеннях (рекламі) про вакансії забороняється зазначати:

УВАГА! З 2 травня діятимуть нові рахунки для сплати ЄСВ

Державна казначейська служба України звертає увагу платників єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – ЄСВ), що з 02.05.2019 функціонуватимуть нові рахунки для сплати ЄСВ, які відкриті на балансі центрального апарату Казначейства (код банку – 899998).

Індекс інфляції за березень — 100,9%

Інфляція на споживчому ринку в березні 2019 р.порівняно із лютим 2019 р.  становила 0,9%, з початку року – 2,4%.

Для оподаткування нежитлового приміщення слід отримати експертний висновок

На питання, що має враховувати при сплаті податку на нерухомість, відповідала ДФС України.

Державний реєстр РРО оновлено

ДФС України наказом від 26.03.2019 р. № 247 затвердила новий Державний реєстр реєстраторів розрахункових операцій.

Наймаєте сезонних працівників: який максимальний строк трудових договорів?

Трудові взаємовідносини між роботодавцем та працівником, зайнятим на сезонних роботах регламентує стаття 7  Кодексу законів про працю України – «Особливості регулювання праці деяких категорій працівників», а також Указ Президії Верховної Ради СРСР «Про умови праці робітників і службовців, зайнятих на сезонних роботах» від 24.09. 1974 року № 310-ІХ у частині, що не суперечить Конституції України та законодавству України.

Місцева рада заборонила окремі види діяльності для єдинників: як бути?

Фізичні особи – підприємці – платники єдиного податку можуть здійснювати всі види діяльності, які не заборонені чинним законодавством та дають право застосовувати спрощену систему оподаткування відповідно до вимог норм ПКУ. Про це нагадали податківці у роз’ясненні з категорії  107.05 розділу “Запитання – відповіді з Бази знань” ЗІР (zir.sfs.gov.ua).

Неповний робочий час: трудові особливості та нюанси

Дедалі більше підприємств аби зменшити витрати на оплату праці, вдаються до запровадження режиму неповного робочого часу.