Теги: відпустка

Відпустка не звільняє ФОП – платника єдиного податку від сплати ЄСВ

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що фізичні особи-підприємці – платники єдиного податку першої і другої груп, які не використовують працю найманих осіб, звільняються від сплати єдиного податку протягом одного календарного місяця на рік на час відпустки, а також за період хвороби, підтвердженої копією листка (листків) непрацездатності, якщо вона триває 30 і більше календарних днів.

Пільги для працівників, які поєднують роботу і навчання

Про те, які пільги мають працівники-студенти, роботодавцям нагадує управління Держпраці в Івано-Франківській області.

Як правильно поділити щорічну відпустку на частини?

Право на відпустку гарантується усім працівникам Конституцією України та Кодексом законів про працю України від 10.12.1971 року.

Чи може жінка працювати після настання відпустки по вагітності та пологам?

Відповідно до вимог ст. 15 Закону №1105 роботодавець, як страхувальник зобов’язаний надавати та оплачувати застрахованим особам у разі настання страхового випадку відповідний вид матеріального забезпечення.

Чи може працівник взяти щорічну відпустку менше 14 календарних днів?

Норми про поділ щорічної відпустки на частини містяться у ч. 1 та 2 ст. 12 Закону України “Про відпустки”. Згідно з законом, щорічну відпустку на прохання працівника може бути поділено на частини будь-якої тривалості за умови, що основна безперервна її частина становитиме не менше 14 календарних днів. Невикористану частину щорічної відпустки має бути надано працівнику, як правило, до кінця робочого року, але не пізніше 12 місяців після закінчення робочого року, за який надається відпустка.

Перенесення або продовження відпустки у разі хвороби

Згідно зі ст. 11 Закону про відпустки у разі тимчасової непраце­здатності працівника, засвідченої у встановленому порядку, щорічна відпустка:

Відпустка по догляду за дитиною до 3-х років включається до страхового стажу

Розмір матеріального забезпечення у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності (компенсація втраченого заробітку за період перебування на лікарняному), що фінансується Фондом соціального страхування України, обчислюється, виходячи із тривалості страхового стажу застрахованої особи. 

Використання відпустки за минулі роки: які права має працівник?

Держпраці у Полтавській області пояснює, що ст. 10 Закону «Про відпустки» визначено порядок надання щорічних відпусток, за яким щорічні основна та додаткові відпустки надаються працівникові з таким розрахунком, щоб вони були використані, як правило, до закінчення робочого року.

Заборонено встановлювати свої строки та види відпусток без збереження зарплати

Держпраці у Дніпропетровській області зазначила, що встановлення інших видів неоплачених відпусток є порушенням законодавства про працю.

Чи має ФОП оформлювати наказом надання відпустки працівникам?

Право на відпустки мають громадяни України, що перебувають у трудових відносинах з підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності, виду діяльності та галузевої належності, а також працюють за трудовим договором у фізичної особи (частина перша ст. 2 Закону про відпустки).