Теги: трудовий договір

Чи повинен «сумісник» повідомляти роботодавця про звільнення з основного місця роботи?

«Сумісник» не зобов’язаний повідомляти роботодавця про звільнення з основного місця роботи. Як відомо, працівник має право укладати трудовий договір на одному або одночасно на декількох підприємствах, в установах, організаціях, якщо інше не передбачене законодавством, колективним договором або угодою сторін (ст. 21 КЗпПУ).

Як виявлятимуть нелегальних працівників: відео-пояснення від Держпраці

В ефірі  програми ZAXID.NET LIVE голова Державної служби України з питань праці Роман Чернега  відповів на запитання журналіста  Олега Ониська щодо  шляхів подолання  в державі незадекларованої зайнятості та переваг офіційної праці.

Держпраці не має права зобов’язувати укладати трудові договори

Держпраці не може примушувати підприємство та фізособу укласти трудовий договір, якщо між ними фактично існують відносини іншого характеру, або ж визнати чинний між ними договір недійсним.

Що таке «неповний робочий час», «сумісництво» та «суміщення посад»?

Головний державний інспектор відділу з питань експертизи умов праці Управління Держпраці в області Наталія Пащенко розповіла про трудові договори з неповним робочим часом, про роботу за сумісництвом і трудові договори з суміщенням професії (посади).